Sıkça Sorulan Sorular

En sık karşılaştığımız soruların cevaplarını sizlerle aşağıda paylaşıyoruz. Cevaplamamızı istediğiniz başka bir sorunuz varsa iletişim formunu doldurarak bize iletebilirsiniz.
İkinci el araba sahiplerine, araç satış sürecindeki zorluklarla uğraşmadan, hızlı ve güvenilir bir şekilde araba satış imkanı sağlayan, ücretsiz fiyat teklifi, ücretsiz ekspertiz ve anında satış sistemiyle hayatınızı kolaylaştıran araba satış platformudur. Araba sahiplerine, hızlı ve güvenilir araba satışı sağlar.
● Araba satış ilanları ile uğraşmadan zaman ve bütçe tasarrufu yaparsınız.
● Arabanızın detaylı ekspertizi için ücret ödemezsiniz. Güvenilir ve temiz ekspertiz noktalarımızda aracınızın ekspertizi hızlıca yapılır.
● Sonuçsuz telefon görüşmelerine vakit ayırmak zorunda kalmazsınız. Tek bir görüşme ile arabanızı satabilirsiniz.
● İptal olan, ertelenen ve belirsiz randevularla uğraşmak zorunda kalmazsınız.
● Yenilikçi araba satış platformumuzla; kolay, hızlı ve güvenilir bir yolla arabanızı satarsınız.
● Birden fazla potansiyel alıcı ile vakit kaybetmeden tek bir muhatap ile aracınızı satarsınız.
ONLINE FİYATLAMA
Ototrink.com’un değerleme ekranı fiyat aralığını yani ikinci el aracınızın minimum ve maksimum olası değerini hesaplar. Hesaplama, 2.el araçların piyasa fiyat verilerine dayanmaktadır. Online fiyatlama resmi bir teklif olmayıp, aracınızın ortalama piyasa değerini gösterir. Resmi fiyat teklifimizi almak için web sitemizdeki randevu formunu doldurarak veya 0 850 840 08 80 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ücretsiz ekspertiz için uygun zaman ve ekspertiz noktası seçmeniz yeterlidir.

ÜCRETSİZ EKSPERTİZ
Ücretsiz ekspertiz işlemleri Ototrink ekspertiz noktalarında gerçekleşir. Ekspertiz uzmanlarımız tarafından ikinci el otomobiliniz dikkatle incelenerek, teknik arızaların, çiziklerin, çukurların, boyalı ve değiştirilmiş parçaların tespiti yapılır. Detaylı ekspertiz sonrası 2.el otomobilinizin son fiyatı belirlenir ve satış teklifi yapılır.

SATIŞ
Ücretsiz ekspertiz işlemleri sonrasında ikinci el aracınıza verdiğimiz satış teklifini kabul ettiğinizde satış işlemlerine hemen başlanır ve ödemeniz havale / eft yoluyla yapılır.
Ekspertiz noktasında satış işlemlerinin hemen başlayabilmesi için aracınızın vergi borcu, ödenmemiş trafik cezası, ipotek yada banka kredisi olmamalı ve araç muayenesi yapılmış olmalıdır.
Tüm Ototrink hizmetleri 2.el otomobil sahipleri için ücretsizdir. Online fiyat teklifi, ekspertiz işlemleri ve araç satış işlemleri için hiçbir ücret talep edilmemektedir.
Ekspertiz randevu saatini ve tarihini teyid etmek ve size hatırlatmak için e-posta adresinize ihtiyaç duymaktayız. Kişisel verilerinize saygı duyar ve kesinlikle gizlilik politikasına uygun olarak hareket ederiz.
Ototrink.com üzerinden ikinci el aracınız için online değerleme yaptırdıktan sonra size uygun bir zaman ve yerin belirleyebileceğiniz ekspertiz randevu formuna yönlendirileceksiniz. Yada dilerseniz 0 850 840 08 80 numaralı çağrı merkezimizi direk arayarak ücretsiz ekspertiz randevunuzu oluşturabilirsiniz.
Randevu almak isteğe bağlıdır ancak şubelerimizde bekleme sürenizi kısaltmak için randevu alarak gelmenizi tavsiye ediyoruz. Randevu aldığınızda ekspertiz uzmanlarımız aracınız hakkında ön bilgiye sahip olacağından size daha hızlı yardımcı olacaklardır.
Ücretsiz ekspertiz randevunuza gelirken yanınızda aşağıdaki belgeler olmalıdır.
● Ruhsat
● Ruhsat sahibinin TC kimlik numaralı ehliyet yada nüfus cüzdanı

Ayrıca ekspertiz sonrası satış işlemlerinin hemen başlayabilmesi için aracınızın vergi borcu, ödenmemiş trafik cezası, ipotek yada banka kredisi olmamalı ve araç muayenesi yapılmış olmalıdır.
Ekspertiz uzmanlarımız aracınızın gövdesini, iç kısmını, motorunu, boyasını, vites kutusunu, süspansiyonu, elektrik sistemini inceler ve garantinin, servis kitapçığının, km vs. olup olmadığını dikkate alarak ekspertiz raporunuzu oluştururlar.
Ekspertiz randevusu bilgilerini içeren e-postanız maksimum 15 dakika içinde gönderilir. Bu süre içinde e-posta almadıysanız, sitedeki forma bilgileri yanlış girmiş olabilirsiniz veya e-posta’nız "Spam" klasörüne düşmüş olabilir.
E-posta’nızın "Gereksiz posta" veya "Spam" klasörlerini kontrol edin. Eğer e-posta oradaysa, ilerleyen günlerde bizden gelen e-postaların gelen kutunuza düşmesi için Ototrink’i güvenilir bir kaynak olarak işaretleyin. Ayrıca "Çöp kutusu" klasörü de kontrol edilmelidir, çünkü bazı posta hizmetleri, gereksiz gördükleri mektupları bu klasöre gönderebilirler.
E-postanızı yine de bulunmadıysa, 0 850 840 08 80 numaralı telefondan çağrı merkezimiz ile temasa geçmenizi rica edeceğiz.
Ototrink.com olarak araba satış işlemlerinizden komisyon almıyoruz. Verilen satış fiyat teklifini kabul ettiğiniz takdirde kesintisiz ödeme alırsınız.
Araç satış işlemlerinde ödemenizi sadece banka transferi yolu ile yapıyoruz. Nakit, çek vb.gibi ödeme yöntemleri geçerli değildir.
Noter işlemleri sırasında banka transferiniz yapılır. Noter işlemlerinin hemen ardından paranız hesabına geçer.
Satış işlemleri için yanınızda bulunması gereken belgeler;
● Ruhsat
● Ruhsat sahibinin TC kimlik numaralı ehliyet yada nüfus cüzdanı

Ayrıca satış işlemlerinin hemen başlayabilmesi için aracınızın vergi borcu, ödenmemiş trafik cezası, ipotek yada banka kredisi olmamalı ve araç muayenesi yapılmış olmalıdır.
Ekspertiz merkezimizde aracınıza verdiğimiz nihai fiyat teklifini kabul edip, aracınızı satmaya karar verdikten sonra işlemleriniz hemen başlar ve ödemeniz aynı gün banka transferi ile yapılır.
Yabancı plakalı araçları maalesef alamıyoruz.
Bizi Arayın: 0 850 840 0880
Pazartesi-Cuma, 09:00 - 18:00 arası

Aracınızı kolay ve güvenli bir şekilde satın